Черноморец надигра Миньор (Раднево)

Отборът на Черноморец 1919 (Бургас) се наложи с 3:2 (2:1) над Миньор (Раднево) в първата си зимна контрола, като срещата се проведе на изкуственото игрище на стадион Берое в Стара Загора.

"Акулите" контролираха събитията на терена през цялото време и логично дръпнаха с 2:0. Най-напред защитник на радневци си вкара автогол, след като не успя да овладее остро диагонално центриране на Станимир Митев. Веднага след това Жулиен Парушев вкара за 2:0. Момчетата на Раднево, които в по-голямата си част са миналогодишната старша възраст на Берое, върнаха едно попадение до почивката.

Веднага след началото на втората част плеймейкърът Парушев вкара за 3:1, а момчетата на треньора Радостин Кишишев изпуснаха още няколко добри възможности за четвърти гол. Вместо това Миньор (Раднево) върна попадение за 2:3.

Следващата контролна среща на Миньор (Раднево) е на 26 януари, съперник е тимът на Розова долина (Казанлък). Черноморци пък ще играят с втородивизионния Поморие.

Преди тях на същото игрище юношите (старша възраст) на Берое победиха с 3:1 Загорец (Нова Загора) в друга проверка.