Фортуна продължава да наказва (видео)

Доскоро забитият в зоната на изпадащите тим на Фортуна (Дюселдорф) записа четвърта поредна победа след успех с 2:1 като гост на Аугсбург в двубой от 18-ия кръг на Бундеслигата. Маврин Дукш откри за гостите в 44-ата минута, а Жонатан Шмид изравни в 64-ата. В 89-ата Бенито Раман донесе успеха на Фортуна.
Домакините започнаха по-силно. В 13-ата Даниел Байер нанесен плътен удар от 16 метра, вратарят нямаше шанс да реагира, но топката срещна страничната греда. В 18-ата Ян Моравек стреля опасно с глава след корнер - стражът Михаел Рензинг плонжира и улови. В 44-ата гостите от Дюселдорф откриха резултата. Марвин Дукш беше оставен сам на втора греда и отбеляза с глава с насочване по диагонала.
В 64-ата баските изравниха. Жонатан Шмид излъга вратаря с удар в ъгъла на стената. Часновникът на рефера му гарантира, че топката е преминала голлинията. В 89-ата Алфредо Моралес изведе Раман, който завърши атаката с много добър удар от 15 метра, с който резултатът стана 1:2.