Впечатляващо лесна работа за Рони О’Съливан на старта на “Мастърс”

Рони О’Съливан започна с впечатляващо убедителна победа 6:2 над Стюърт Бингам кампанията си за осма “Мастърс” титла. Пред пълната “Александра Палас” Ракетата демонстрира завидна форма и показа, че паузата след UK Championship не му се е отразила по никакъв негативен начин.

Ракетата, който е тежък фаворит, особено при положение че Марк Алън и Джон Хигинс отпаднаха рано-рано, дори се е чувствал уморен по време на двубоя.

Бингам взе първия фрейм без голяма точкова серия, като изглеждаше сякаш О’Съливан още не е усетил скоростта на сукното. Втората част вече протече по съвсем различен начин, като той надделя чрез брейк от 59. Още по-впечатляваща бе серията му от 96 за 2:1, а тя се оказа подгрявка за първия в мача сенчъри брейк на стойност 136 преди интервала. Почивката не намали скоростта на Ракетата и той откри с нова стотица - 111, за да се откъсне още по-значително в резултата. Серия от 60 пък го изведе до 5:1, преди Бингам да напомни за себе си със 71, за да намали на 5:2.

Оказалият се последен осми фрейм бе най-драматичен и при равенство 67-67 О’Съливан грабна победата след “дузпи” по черната топка.

О'Съливан ще се изправи срещу Райън Дей на четвъртфиналите, който снощи елиминира Джон Хигинс с 6:5.