Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Черно море Тича с трудна победа над Ямбол

Отборът на Черно море Тича (Варна) постигна трудна победа в последния двубой от програмата на XIV кръг на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Ямбол с 86:82 (19:22; 29:20; 15:16; 23:24).

Георги Боянов беше най-резултен за „моряците“ – 23 точки, Веселин Георгиев и Мартин Йорданов добавиха по 16 точки, а Мартин Коцев приключи с 12 точки и 9 борби.

Стоян Петков бе над всички в селекцията на Иван Чолаков и записа срещу името си „дабъл-дабъл“ – 19 точки и 14 борби, Станислав Говедаров и Лейрон Смит вкараха по 16 точки, като вторият записа на сметката си и 13 борби, а Александър Матушев и Айзея Смит завършиха с по 10 точки.

Двубоят бе изключително равностоен, като двата отбора си размениха многократно лидерската позиция, но разликата в резултата рядко бе по-голяма от 5-6 точки.

На почивката домакините от Варна имаха преднина от шест точки – 48:42, след като изиграха силна втора четвърт, но през второто полувреме възпитаниците на Иван Чолаков започнаха постепенно да топят разликата.

34 секунди преди последния съдийски сигнал резултатът отново бе равен – 81:81, но в оставащото време „моряците“ демонстрираха по-висока концентрация, а капитанът на тима Пламен Алексиев не трепна от линията за наказателни удари и след четири точни стрелби подсигури победата на Черно море Тича – 86:82.

Черно море Тича – Ямбол 86:82 (19:22; 29:20; 15:16; 23:24)

Черно море Тича: Георгиев 16, Йорданов 16, Коцев 12, Боянов 23, Куртев 6 (Алексиев 9, Стефанов 4, Стойков)

Ямбол: Говедаров 17, С.Петков 19, Д.Иванов 2, Е.Иванов 4, Джурич 4 (Матушев 10, С.Иванов, Уилямс 10, Смит 16)