Славия спечели юбилейния турнир в Горна Малина

Волейболистите на Славия, водени от Северин Димитров спечелиха приятелския четиристранен турнир с отбори от Висшата лига, който се проведе в Горна Малина. Надпреварата бе по случай 30-годишният юбилей на ВК Звездец и 40 години от Община Горна Малина с 14 населени места, като събра едни от най-силните тимове във втората ни група.

Участниците бяха разделени предварително в две двойки, като в първия ден се играха полуфинали. В първия мач тимът на Славия надигра Виктория Волей (Пловдив)  3:1 (23:25, 25:19, 25:22, 25:18) и се класира за финал. Във втория двубой от програмата представителите на Звездец, водени от Иван Генков победиха Сливнишки герой (Сливница) с 3:0 ( 25:23, 25:18, 25:20) и зарадваха феновете си, като също продължиха на финал.

В спора за първото място „белите“ надиграха Звездец с 3:1 (13:25, 25:13,  25:23, 25:19) и спечелиха турнира и Купата. Представителите на домакините завършиха на втора позиция.

Волейболистите на Звездец завършиха на втора позиция в юбилейния турнир, на който бяха домакини

В малкия финал тимът на Виктория Волей се наложи над Сливнишки Герой с 3:2 (23:25, 26:28, 25:16, 32:30, 15:10) и заеха трето място в крайното класиране, а съставът от Сливница оформи четворката в крайното класиране.

Волейболистите на Виктория Волей надиграха Сливнишки герой и приключиха на трета позиция в крайното класиране

Крайно класиране в турнира:

1. Славия (София)
  2. Звездец (Горна малина)
  3. Виктория Волей (Пловдив)
  4. Сливнишки герой (Сливница)

Организаторите бяха подготвили и индивидуални награди, като те бяха връчени лично от кмета на Горна Малина инж. Ангел Жиланов.

Ето отличените състезатели:

Най-добър разпределител: Денислав Александров (Звездец)

Най-добър нападател – Илиян Преспов (Славия)

Илиян Преспов от Славия бе отличен с индивидуална награда за най-добър нападател на турнира

Най-добър централен блокировач: Стивън Димитров (Славия)

Най-добро либеро: Владислав Лукаревский (Виктория Волей)

Най-перспективен играч: Ерик Стоев (Сливнишки герой)