Брилянтна задна ножица не стигна на Жирона (видео)

Отборите на Жирона и Алавес направиха 1:1 в среща от 19-ия кръг на Ла Лига. Кристиан Стуани реализира много красиво попадение със задна ножица в 12-ата минута. В 50-ата Борха Бастон изравни. Гостите от “Мендисороса” пропуснаха възможността временно да изпреварят третия Севиля.
През първото полувреме момчетата на Еусебио Сакристан атакуваха остро по двата фланга и затрудниха сериозно своя съперник. Още в първата минута Стуани отправи удар с глава след чудесно центриране на Алекс Гранел. Натискът на “червено-белите” донесе гол в 12-ата минута. Стуани реализира превъзходен гол със задна ножица. Уругваецът овладя с гръб към вратата, изпреварвайки Виктор Лагуардия и с ножичен удар насочи неспасяемо към десния ъгъл на Фернандо Пачеко - 1:0.
В 20-ата стражът на баските протегна ръка и спаси след опасен изстрел на Порту при скоростна акция. Гостите от “Мендисороса” изпуснаха да изравнят в 34-ата минута след грешка при изпълнението на тъч от страна на жиронци. Борха Бастон изскочи сам срещу Ясин Буну, преодоля го, но Педро Алкала изчисти от голлинията.
В 50-ата минута съставът от Витория стигна до изравняване. Джонатан Кайери центрира към Борха Бастон, който се ориентира най-добре между двама съперникови играчи. Нападателят изчака топката да тупне и я изрита от пет метра в близкия ъгъл - 1:1. В 64-ата Порту центрира на далечната греда, където Борха Гарсия беше изпреварен в последния миг от Чимо Наваро. В 76-ата останаха съмнения за дузпа в наказателното поле на Алавес. Борха Гарсия изведе Порту, Марипан игра с топката, но след това повали Порту. Съдията прецени, че това не е дузпа. Така баските се пребориха за точка на "Монтиливи" в стотния мач на Абелардо Фернандес като наставник в Ла Лига.