Франция започна с трудна победа на Световното по хандбал

Защитаващият титлата си от 2017 година отбор на Франция започна с победа 24:22 срещу Бразилия в мач от група "А" на Световното първенство по хандбал за мъже, което се провежда в Германия и Дания.

През първото полувреме "петлите" поведоха с 16:11, но след това "селесао" върна две попадения. В края на втората част резултатът беше 21:21, но Франция вкара три гола и спечели трудно с 24:22. Дика Мем и Мишел Гигу се отличиха с по шест попадения в полза на победителите. Тимоти Нгесан добави още пет гола за френския тим, който е олимпийски вицешампион. Жозе Толедо се разписа осем пъти за отбора от Южна Америка.

Първенецът от олимпийските игри в Рио де Жанейро през 2016 година Дания, който заедно с Германия е домакин на шампионата, спечели с разгромното 39:16 срещу Чили в група "С" на турнира. Каспер Мортенсен отбеляза 8 гола, а неговият съотборник Микел Хансен добави още 7 попадения. За чилийския състав Родриго Салинас се отличи с 4 гола.

Другият домакин и бронзов медалист от последната олимпиада Германия спечели с 30:19 срещу Република Корея в друг двубой от група "А". Европейският шампион Испания също стартира участието си на Мондиал 2019 с успех. "Ла фурия" победи лесно с 33:23 състава на Барейн в двубой от група "Б". На световното първенство, което ще продължи до 27 януари, участват 24 отбора. Те са разделени в четири групи по шест тима.