Хебър на полуфинал за Купата на България след бой над Марек (галерия)

Волейболният отбор на Хебър (Пазарджик) се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България при мъжете. Момчетата на треньора Атанас Петров се наложиха над Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (30:28, 25:23, 25:13) в третия мач от 1/4-финалите на финалния турнир, на който са домакини, игран тази вечер в пълната зала "Васил Левски".

54 1/4-финал №3: Хебър - Марек

Така "тигрите" от Пазарджик се класираха за полуфиналите за Купата утре. Техен съперник ще бъде победителят от последната 1/4-финална среща между Монтана и Левски по-късно тази вечер. Полуфиналът е утре (12 януари) от 18,15 часа, а преди това от 15,30 часа ще бъде първия полуфинален двубой между Добруджа 07 (Добрич) и настоящия носител на трофея Нефтохимик 2010 (Бургас).

Двата тима стартираха равностойно в първия гейм на срещата. Волейболистите на Хебър повеждаха на няколко пъти, но Марек оказа сериозна съпротива и остана в играта. Положението на полето ставаше все по-напечено. Драмата бе до краен предел, като борбата и битката беше за всяка точка. В крайна сметка Хебър измъкна драматично гейма с 30:28 при 6-а си възможност.

Във втората част дупничани тръгнаха силно и успяха да удържат темпото. "Тигрите" от Хебър се доближаваха съперниците си, но те съумяваха да увеличават преднината си. В игра влезе и новото попълнение на домакините Александър Симеонов. Пазарджиклии стопиха изоставането си до 16:17, но атака на Ив Мутабази от Марек отново добави интрига. В следващите минути двата тима се догонваха и в крайна сметка резултатът бе изравнен при 19:19. Волейболистите на Марек не останаха безучастни и отново поведоха с две точки при 21:19. Момчетата на Атанас Петров отвърнаха на удара, давайки сериозен отпор и след два аса на Стойко Ненчев поведоха за първи път в частта при 22:21. Така Хебър пречупиха дупничани и поведоха с 2:0 след 25:23.

В третия гейм домакините от Хебър бяха непоколебими и не позволиха изненади. Тигрите" показаха най-категоричната си игра от началото на мача и благодарение на страхотния си сервис извоюваха стабилна преднина, а с това и чистата победа след 25:13 и 3:0.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:0 (30:28, 25:23, 25:13)