Сензационен провал за ПСЖ (видео)

Хегемонът във френския футбол Пари Сен Жермен изненадващо отпадна на четвъртфиналите в турнира за Купата на Лигата. Отборът на Томас Тухел допусна обрат с 1:2 насред “Парк де Пренс” срещу последния в класирането на Лига 1 Гинган и няма да може да спечели турнира за шести пореден път.

Нищо преди мача не предвещаваше подобен развой. Тухел извади много силен състав, в който единственото по-неизвестно име беше Муса Диаби. На пейката останаха Марко Верати и Единсон Кавани, но Неймар, Килиан Мбапе и Анхел ди Мария трябваше да направят на пух и прах защитата на гостите, които имат две победи от 20 мача в първенството и са инкасирали най-много попадения от всички тимове в елита.

В началото Мбапе уцели гредата, а пропуските пред вратата на гостите се заредиха един след друг. Диаби след пас на Неймар и Ди Мария пропиляха най-чистите положения до почивката, но си личеше, че парижани са подходили доста високомерно и не играят с необходимата концентрация.

Верати и Кавани се появиха още в началото на второто полувреме и това беше ясен сигнал, че Тухел иска незабавна промяна. Уругваецът имаше шанс да се разпише с първото си докосване до топката, но Карл-Йохан Йонсон спаси удара му с глава.

В 60-ата минута гостите спечелиха дузпа при една от малкото си атаки. Тома Мюние фаулира в наказателното поле Людовик Блас, но Маркус Тюрам - син на легендата Лилиан Тюрам, стреля над вратата от бялата точка. Малко по-късно Мюние се реваншира за грешката си, като центрира перфектно към Неймар и той с глава откри резултата.

Нов пропуск на Кавани остави интригата жива, а в 80-ата минута Хуан Бернат извърши нарушение, което доведе до втора дузпа за Гинган. Този път зад топката застана Йени Нгабато и не сбърка.

Истинският шок за ПСЖ дойде в третата минута на добавеното време. Тогава гостите получиха трета дузпа на "Парк Де Пренс" и Тюрам, който сгреши при 0:1, успя да преодолее Алфонс Ареола, не и без помощта на известна доза късмет.

Парижани се ядосаха на рефера Беноа Бастиен и той извади жълти картони на Неймар, Верати и Кавани, а сензацията беше факт: ПСЖ отпадна от Купата на Лигата за пръв път от 2012 година.

ПСЖ - ГИНГАН 1:2
1:0 Неймар (63)
1:1 Й. Нгабато (81) д.
1:2 М. Тюрам (90) д.