Драма с 22 дузпи прати Монако на 1/2-финал

Монако се лута в зоната на изпадащите в Лига 1, но успя да се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Лигата. Отборът на Тиери Анри елиминира Рен с 9:8 след иизпълнение на дузпи. В редовното време мачът на "Стад Луи II" завърши 1:1, а за определяне на крайния победител бяха изпълнени цели 22 дузпи. В герой за “монегаските” се превърна младият вратар Лоик Бадиашил, който спаси три удара на футболисти на Рен от бялата точка, а след това сам реализира победната дузпа за Монако.

Бенжамен Бурижо даде аванс на Рен в 30-ата минута след хубаво подаване на Хатем бен Арфа, но в началото на второто полувреме Рони Лопеш успя да изравни след центриране на Жулиен Серано.
Според регламента, след края на редовното време директно се премина към изпълнение на дузпи, без да се играят продължения. Юри Тилеманс, Камил Глик и новото попълнение Налдо пропуснаха за домакините, а Бедиашил спаси изстрелите на Дамиен Да Силва, Меди Зефан и вратаря Томаш Кубек. 20-годишният страж на Монако сам се нагърби с отговорността да класира отбора си на полуфиналите и не сбърка.

Вчера място на полуфиналите си осигури и Страсбург след победа над Лион, а в момента се играят другите два четвъртфинала: Бордо - Льо Авър и Пари Сен Жермен - Гинган.

МОНАКО - РЕН 1:1, 9:8 след дузпи