Олимпиакос и Везенков победиха Баскония след продължение

Гръцкият тим Олимпиакос победи гостуващия Баскония (Испания) с 91:87 след продължение в среща от 17-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Редовното време завърши 80:80.

Българският национал Александър Везенков игра 6:29 минути за домакините и спечели една борба, но не успя да се разпише.

Испанците водеха през по-голямата част от двубоя, но Олимпиакос се бори до последно и с тройка на Костас Папаниколау три секунди преди края на редовното време прати мача в продължение. В добавените пет минути гърците спечелиха с 11:7 и записаха 11-ия успех в турнира.

За победителите Зак Лидей завърши с 23 точки и 9 борби, а Костас Папаниколау добави 22 точки и 6 борби.

Лука Вилдоса беше най-резултатен за Баскония с 19 точки. Венсан Поарие и Марселиньо Уертас добавиха по 17.

Анадолу Ефес (Турция) спечели като гост на Жалгирис (Литва) със 79:58 и записа 11-а победа в надпреварата.

Адриен Моерман изигра силен двубой за гостите и се отчете с рекордните в кариерата си 23 точки. Брайънт Дънстън добави 13, а Родриг Бобоа реализира 12.

За Жалгирис с едва 9 точки се отличи Мариус Григонис. Тимът допусна трето поредно поражение и е с баланс 7-10.

В испанското дерби защитаващият титлата си Реал (Мадрид) победи Гран Канария със 75:67.

Реал е на второ място в класирането с 14 победи и 3 загуби.

Домакините водеха с 34:27 на почивката и с 56:52 след 30 минути игра, но Реал направи обрат след силна последна четвърт, която спечели с 23:11.

Серхио Люл завърши с 16 точки за Реал. Руди Фернандес добави 11, а Антъни Рандолф и Густаво Айон се отчетоха с по 10 точки.

Албърт Оливър и Елиъс Баес бяха най-резултатни за Гран Канария с по 12 точки.

Срещи от 17-ия кръг на редовния сезон на Евролигата по баскетбол за мъже:

Химки (Русия) - Фенербахче (Турция) 84:78 след продължение (13:23, 25:18, 19:13, 15:18, 12:6)

Жалгирис (Литва) - Анадолу Ефес (Турция) - 58:79 (14:16, 15:24, 16:23, 13:16)

Олимпиакос (Гърция) - Баскония (Испания) - 91:87 след продължение (20:22, 23:25, 12:15, 25:18, 11:7)

Гран Канария (Испания) - Реал Мадрид (Испания) - 67:75 (15:16, 19:11, 22:25, 11:23)

В класирането води Фенербахче (Турция) с 15 победи и 2 загуби, пред Реал Мадрид с 14-3, ЦСКА Москва с 12-4, Анадолу Ефес (Турция) с 11-6, Олимпиакос с 11-6 и други