Слоун Стивънс се спаси от ранна загуба в Сидни, Остапенко отпадна

Шампионката от Откритото първенство на САЩ през 2017 година Слоун Стивънс (САЩ) се спаси от ранно отпадане от турнира по тенис в австралийския Сидни с награден фонд 823 хиляди долара.

Поставената под номер 4 Стивънс преодоля кошмарно начало, но елиминира руската квалификантка Екатерина Александрова с 0:6, 6:7(3), 6:7(3).

Американката загуби първия сет без спечелен гейм, а след това изоставаше с 3:5 във втория и с 2:4 в третия, но стигна до обрат.

За място на четвъртфиналрите Стивънс ще играе срещу друга квалификантка Юлия Путинцева от Казахстан.

Представителката на домакините Ашли Барти отстрани победителката от "Ролан Гарос" през 2017 година Елена Остапенко (Латвия) с 6:3, 6:3 и във втория кръг ще срещне водачката в световната ранглиста Симона Халеп от Румъния.

Шампионката в Сидни през 2015 година и номер 5 в схемата Петра Квитова (Чехия) стартира с успех над Арина Сабаленка (Беларус) с 6:1, 7:5, след като навакса изоставане от 1:3 гейма във втория сет.

Квитова ще играе срещу Су-Вей Сие (Тайван) във втория кръг.

Осмата поставена Даря Касаткина (Русия) пък отпадна след ранно поражение от Александра Саснович (Беларус) с 1:6, 4:6.