Академик Бултекс 99 изненада Рилски спортист в луд мач с продължение

Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) записа победа в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при визитата си на Рилски спортист (Самоков) с 98:87 (29:14; 14:20; 22:16; 10:25; 23:12) след продължение в последния двубой от програмата на XIII кръг от редовния сезон.

Питър Олисемека беше над всички за победителите и приключи с „дабъл-дабъл“ – 22 точки и 18 борби, Дейшон Найт и Васил Бачев добавиха съответно по 21 и 20 точки, а Младен Виткович и Александър Груев завършиха съответно с по 15 и 14 точки.

Йордан Бозов бе над всички е селекцията на самоковци – 23 точки, а Малик Диме се отчете с двойни показатели – 18 точки и 11 борби.

Баскетболистите на Академик започнаха по-добре срещата, като изпозлваха всеки шанс и успяха да се откъснат напред с 29:14 след първите десет минути. През втората четвърт домакините успяха да се съвземат от лошия старт на мача и започнаха да топят изоставането си, като на почивката Рилецо изоставаше с девет точки – 34:43.

В минутите след почивката двата отбора отново си размениха ролите, като пловдивските „студенти“ възстановиха двуцифрения си аванс – 65:50, но в заключителните десет минути от редовното време самоковци се развихриха и напълно заличиха изоставането си, което прати мача в продължение – 75:75.

Противно на всички очаквания, в допълнителните пет минути баскетболистите на Рилски спортист отново отстъпиха инициативата на съперника, а гостите от Пловдив само това и чакаха.

Васил Бачев и компания бяха безпощадни в продължението, като за пореден път в този мач разликата стана двуцифрена, а последния съдийски сигнал прозвуча при 98:87 в полза на Академик Бултекс 99.

Рилски спортист – Академик Бултекс 99 87:98 (14:29; 20:14; 16:22; 25:10; 12:23)

Рилски спортист: Георгиев 10, Маринов, Гуджино 8, Дженкинс 9, Харис 11 (Бозов 23, Маринчешки 5, Хаджирусев 3, Васов, Диме 18)

Академик Бултекс 99: Груев 14, Бачев 20, Виткович 15, Найт 21, Олисемека 22 (Христов 2, Секулов 2, Николов, Вуйович 2)