Милуол изхвърли Хъл след късна драма, Барнет шокира Шефилд Юнайтед

Милуол изхвърли Хъл Сити в третия кръг за Купата на Англия след изключително драматично развитие на срещата, което е изцяло в стилистиката на турнира, известен със стоите изненади. “Тигрите” поведоха чрез Йон Торал в 52-ата минута, когато топката му бе подадена от Нуха Дико. Срещата бе обърната на 180 градуса от резервата Шейн Фъргюсън, който отбеляза от близко разстояние в 82-ата минута. Всичко бе решено само пет минути по-късно, когато Фъргюсън повтори същото упражнение отново с левия си крак. Този път той прати топката в мрежата от фаул от десния ъгъл на наказателното поле, който бе отсъден за нарушение на Ондрей Мажуч срещу Райън Леонард.

СТАТИСТИКА ОТ СРЕЩАТА ТУК

По същото време изпадналият от професионалния футбол в Англия Барнет поднесе една от големите изненади в тазгодишното издание на турнира и отстрани Шефилд Юнайтед след 0:1 като гост. Шакил Коултхърст се превърна в героя на своя тим, след като отбеляза победното попадение в 21-ата минута. По този начин Барнет се превърна и в единствения непрофесионален тим в четвъртия кръг на Купата на Англия през тази година.