Финландия спечели титлата на Световното първенство по хокей на лед за младежи

Финландия надделя над САЩ с 3:2 (0:0, 1:0, 2:2) и спечели за пети път титлата от Световното първенство по хокей на лед за младежи.

Каапо Како реализира победния гол 86 секунди преди края и донесе отново трофея на скандинавците след 1987, 1998, 2014 и 2016 година. Йеле Илонен малко след средата на втория период и Ото Латвала в шестата минута на третата част дадоха аванс от 2:0 на европейците, но с два бързи гола на Александър Чмелевски и Джош Норис в рамките на 1:46 минути американците изравниха. Како преодолая Кейдън Примо с добавка от бекхенд, след като удар на Хенри Йокирхарю беше блокиран. Примо завърши с 28 спасявания, а вратарят па победителите Уко-Пека Лууконен отрази 26 шайби.

В мача за третото място Русия спечели срещу Швейцария с 5:2 (2:0, 1:2, 2:0) и заслужи бронза след хеттрик на Кирил Слепец. Клим Костин и Никита Шашков също вкараха за успеха, а вратарят Пьотр Кочетков парира 34 удара. Валентин Нусбаумер и Яник Брушвайлер се разписаха за Швейцария.