Берое с очаквана победа срещу Академик

Отборът на Берое (Стара Загора) записа очаквана победа в двубоя си от XIII кръг на Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при визитата си на Академик (София) с 93:75 (29:11; 17:26; 29:22; 18:16).

Конър Франкамп беше най-резултатен за победителите – 24 точки, а Трентън Когинс и Джеймс Уайт дпбавиха съответно по 18 и 14 точки.

Цветомир Чернокожев отбеляза 20 точки за домакините, а Александър Милов добави 17 точки.

Двата отбора си размениха по една четвърт прерз първото полувреме, след като в началото гостите от Стара Загора демонстрираха класата си и без особени проблеми отвориха двуцифрен аванс – 29:11, но през вторите десет минути ролите се размениха и младоците от Академик съумяха да стопят голяма част от пасива си – 37:46 на почивката.

В третата четвърт момчетата на Любомир Минчев отново подобриха значително представянето си, което им помогна да възстановят комфортната си двуцифрена преднина – 75:59, като в заключителните десет минути „студентите“ се опитаха да се върнат в мача, но силите им не стигнаха и последния съдийски сигнал прозвуча при 93:75 в полза на Берое (Стара Загора).

Академик (София) – Берое (Стара Загора) (11:29; 17:26; 22:29; 16:18)

Академик: Илиев 6, Николов 8, А.Иванов 4, Димитров 2, Чернокожев 20 (Дудев 8, Милов 17, Грозев 10, Лазаров, Н.Иванов, Димитров, Михайлов)

Берое: Стоянов 9, Титков 6, Уайт 14, Бачински 2, Когинс 18 (Янев 5, Желев 5, Ваклинов 10, Василев, Тонев, Франкамп 24)