Дарби Каунти на Франк Лампард достигна до преиграване със Саутхамптън

Отборите на Дарби Каунти и Саутхамптън не успяха да се победят в среща от третия кръг на ФА Къп. Въпреки че имаха преднина от два гола, "светците" допуснаха изравняване в рамките на три минути от отбора на Франк Лампард, завършвайки при резултат 2:2. Така двата тима ще изиграят още един мач, за да решат кой ще продължи напред в надпреварата.
Гостите от Саутхамптън излязоха напред в резултата с гол на Нейтън Редмънд в 4-ата минута. Нападателят се възползва от добро отклоняване на топката от страна на Шей Лонг и с прецизен удар матира стража Роос.
В 48-ата минута Нейтън Редмънд вкара прекрасен гол, с който удвои преднината на тима си. Футболистът на “светците” получи топката от Чарли Остин, осъществи самостоятелен пробив и стреля технично в далечния горен ъгъл, а топката се оплете в мрежата на Дарби Каунти. Попадението подейства отпускащо на футболистите на Саутхамптън, а възпитаните на Франк Лампард се възползваха от това и намалиха в 58-ата минута с гол на Джак Мариът.
Само три минути по-късно Том Лоурънс се възползва от добро подаване на Крейг Брисън и изравни резултата, за да помогне на тима си да достигне до преиграване със Саутхамптън.