Джокович отново загуби сет, но показа характер (видео)

Във втори пореден мач лидерът в световната ранглиста Новак Джокович загуби първия сет, но след това направи обрат. В мач от четвъртфиналите на турнира в Доха двукратният шампион (2016, 2017) Джокович надделя над поставения под №5 грузинец Николоз Басилашвили с 4:6, 6:3, 6:4.

В първия сет Басилашвили изненадващо поведе първо с 3:0, а след това с 4:1 и два пробива. Джокович веднага върна единия пробив и съкрати изоставането си в резултата на 3:4, а в осмия гейм имаше брейкпойнт, но Басилашвили все пак удържа подаването си и поведе с 5:3. След това двамата тенисисти си размениха по още един гейм и грузинецът затоври сета с 6:4.

Във втората част Джокович с 3:0 и това се оказа решаващо. Басилашвили можеше да направи рибрейк в третия гейм, но пропусна точка за пробив, а при 5:3 сърбинът отново отрази брейкпойнт и се пребори за 6:3.

Третата част започна отлично за Джокович, който проби още в първия гейм. Това обаче изобщо не притесни грузинеца, който напарви рибрейк, при това на нула. С гейм на 15 след това Басилашвили поведе в резултата с 2:1. Последва нов обрат и Джокович излезе напред при 4:2. Басилашвили спечели следващите си две подавания, но и сърбинът бе безгрешен на свой сервис до края на двубоя и прекърши противника си след почти 2 часа игра.

Водачът в схемата Джокович загуби сет и в мача си от втория кръг с унгареца Мартон Фуксовикс - 4:6, 6:4, 6:1. В първия кръг носителят на 14 титли от “Големия шлем” прегази босненеца Дамир Джумхур с 6:1, 6:2, а на полуфиналите ще мери сили с поставения под №7 испанец Роберто Баутиста Агут, който по-рано днес елиминира с 6:4, 6:4 Стан Вавринка (Швейцария).