Пожар на стадиона, огън и на терена: Борнемут и Уотфорд смаяха всички (видео)

Новата година едва започна, а Борнемут и Уотфорд вече дадоха заявка за един от мачовете на втората половина от шампионата във Висшата лига. И ако не за цял двубой, то поне за най-атрактивно полувреме. Сблъсъкът между тях завърши 3:3, като всичките голове паднаха преди почивката, а четири от тях дойдоха в рамките на 6 минути. Вечерта ще се запомни и с това, че заради малък пожар на стадиона началото на срещата закъсня с 15 минути.

Гостите взеха добра преднина след два гола на Трой Дийни в 14-ата и 27-ата минути, преди на “Виталити Стейдиъм” да се разрази нов пожар, този път в преносен смисъл. Между 34-ата и 40-ата минута резултатът мина от 2:2 до 2:3 и 3:3. Нейтън Аке и Калъм Уилсън изравниха от две статични положения, но Кем Сена пак даде аванс на “стършелите”. Отлична акция, завършена от Райън Фрейзър, докара нещата до 3:0, при какъвто резултат дойде и последният сигнал за първото полувреме.

Ентусиазираните фенове обаче не видяха нищо подобно след това. През втората част головете секнаха, а главен “виновник” за това е вратарят на Уотфорд Бен Фостър, който спаси всички опасности, които домакините създадоха. През първото полувреме веднъж и гредата му помогна.

Точката все пак е утеха и за двата състава, които се намират в средата на класирането и поне на този етап не се вижда как биха се намесили в местата за евротурнирите, но пък и са далеч от изпадащите.

В събота Борнемут приема Брайтън в ФА Къп, а ден по-късно “стършелите” гостуват на Уокинг.