Винъс Уилямс победи Азаренка в първия кръг на турнира в Оклънд

Шампионката от 2015 година Винъс Уилямс (САЩ) се класира за втория кръг на турнира по тенис за жени в Оклънд (Нова Зеландия) с награден фонд 250 хиляди долара. Шестата поставена в схемата американка победи бившата номер 1 в света Виктория Азаренка (Беларус) с 6:3, 1:6, 6:3 за 2:11 часа. 38-годишната Уилямс преодоля ранен пробив в третия сет, за да стигне до успеха.
"Честно да ви кажа, моята цел беше да премина първия кръг на турнира, защото видяхте как играх днес. Не беше лесно, това е може би един от най-трудните мачове в първия кръг, които съм играла", каза американката след двубоя. Защитаващата титлата си и номер 2 в схемата Юлия Гьоргес (Германия) победи Йохана Ларсон (Швеция) с 6:0, 6:4 за 57 минути. Третата поставена Су-Вей Сие (Тайван) елиминира Полона Херцог (Словения) с 6:2, 6:3, номер 5 Барбора Стрицова (Чехия) спечели срещу Тейлър Таунзънд (САЩ) с 6:2, 6:7(5), 6:3 за 2:19 часа, а номер 7 Кристен Флипкенс (Белгия) победи Саша Викъри (САЩ) с 6:2, 6:2.
Осмата в схемата Алисън ван Уйтванк (Белгия) се отказа поради контузия в първия сет при резултат 4:3 срещу квалификантката Бибиане Схоофс (Холандия). Номер 4 Петра Мартич (Хърватия) отпадна на старта след загуба от София Кенин (САЩ) с 5:7, 6:2, 2:6. Германката Мона Бартел елиминира Силвия Солер (Испания) с 6:2, 7:6(1), а Аманда Анисимова (САЩ) спечели срещу Яна Чепелова (Словакия) с 6:2, 3:0 и отказ на словачката.