Германец с уникален жест към съпрузите Бьорндален за края на кариерите им

По трогателен начин завършиха кариерите на най-великия състезател в зимните спортове и една от най-големите звезди в женския биатлон. Оле Ейнар Бьорндален и съпругата му Дария Домрачова приключиха кариерите си след края на миналия сезон. Двамата обаче решиха да се сбогуват с биатлона пред най-многобройната публика, която може да събере този спорт. Домрачова и Бьорндален бяха тандем в традиционното състезание на стадиона на германския футболен клуб Шалке 04.

В преследването, с което завърши шоуто в Гелзенкирхен, те се движеха почти до края в тройката. При последната обиколка обаче Бьорндален бе изпреварен от представителя на домакините Бенедикт Дол и остана 4-и. Малко преди финала германецът намали и подкани норвежеца да го настигне. Пред затаили дъх 46 412 зрители Дол вдигна ръката на Бьорндален и го пусна да пресече финала преди него. Уникалният жест на германеца, позволил на Дария и Оле да станат трети, му спечели огромно уважение. Дол бе в тандем с Лаура Далмайер.