Лас Вегас победи Аризона в единствения мач в НХЛ тази нощ

Отборът на Лас Вегас постигна категоричен успех с 5:1 над Аризона като гост в единствения мач от програмата в Националната хокейна лига тази нощ.

С успеха "златните рицари" се изравниха на върха в класирането на Тихоокеанската дивизия с лидера Калгари, като и двата отбора има по 50 спечелени точки.

Пол Щастни даде аванс на гостите след малко повече от 3 минути игра на леда в "Джила Ривър Арина", а четири минути преди края на втората част Райли Смит покачи на 2:0.

Домакините от Аризона се върнаха в мача броени секунди по-късно чрез Алекс Галченюк, но в третата част Лас Вегас не остави съмнение в превъзходството си, стигайки до нови три гола. Техни автори станаха Коди Ейкин, Брендън Пири и Райън Карпентър, като така бе оформен и крайният резултат от 5:1.

Силен мач за гостите изигра ветеранът Марк-Андре Флюри, който отрази 29 удара към вратата си.