Маричанки спечелиха гейм на 0 и продължиха перфектния си ход в Гърция

Отборите на Марица (Пловдив) продължиха успешния си поход на турнира в Алмирос, Гърция и се класираха за полуфиналите. Марица 1 съставен от девойките младша възраст U17 (момичетата родени през или след 2002) впечатли в първия си мач днес. Жълто-сините взеха гейм на нула! Нещо което се случва изключително рядко във волейбола. Те победиха Дионисос 2 (Атина) с 2:0 (25:0, 25:14) в третия си мач от Група А и така спечелиха групата без загубен гейм. Момичетата на Атанаска Никифорова надиграха Иакс (Навплион) с 2:0 (25:8, 25:8) в четвъртфинала.

Вторият отбор на Марица, който е съставен от отбора до 15 години (момичетата родени през или след 2004) също продължава без загубен гейм в турнира. В последния си мач от Група В тази сутрин маричанки победиха Дионисос 1 (Атина) с 2:0 (22:25, 12:25). На четвъртфиналите Марица се справи с Дионисос 2 (Атина) с 2:0 (25:20, 25:18).

Утре маричанки ще играят за класиране за място на финала. В първия полуфинал Марица 2 ще срещне Аргос (Волос) от 12:00 б.в. Във втория полуфинал Марица 1 ще играе срещу домакините от Алмирос (Алмирос). Загубилите отбори ще спорят за бронза от 18:30 б.в. Победителите ще се класират за финала от 20:30 б.в.