Академик Бултекс 99 взе първия четвъртфинал срещу Ямбол

Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) спечели първия си четвъртфинален сблъсък в турнира за Купата на България, след като днес се наложи при домакинството си на Ямбол с 95:78 (26:14; 15:32; 26:14; 28:18).

Младен Виткович беше най-резултатен за победителите – 19 точки, а Васил Бачев и Дейшон Найт добавиха съответно по 17 и 16 точки.

Айзея Уилямс беше най-резултатен за ямболии – 22 точки, Дарин Иванов се отчете с „дабъл-дабъл“ – 14 точки и 10 асистенции, а Стоян Петков вкара 11 точки.

Двата отбора си размениха по една четвърт през първото полувреме, след като в първите десет минути домакините от Пловдив използваха по-добре шансовете си и успяха да стигнат до двуцифрен аванс – 26:14, но през втория период двата отбора си смениха ролите, а ямболии бяха почти безпогрешни и стигнаха до пълен обрат на почивката – 46:41.

В началото на второто полувреме двата отбора отново си размениха лидерската позиция, след като „студентите“ реализираха серия от 10:1, с която поведоха с четири точки - 51:47, като оттук до последния съдийски сигнал пловдивчани не позволиха нови изненади и се поздравиха с крайния успех – 95:78

Академик Бултекс 99 – Ямбол 95:78 (26:14; 15:32; 26:14; 28:18)

Академик Бултекс 99: Христов 7, Бачев 17, Виткович 19, Вуйович 14, Найт 16 (Груев 13, Секулов 4, Николов 3, Сотиров, Олисемека 2)

Ямбол: Говедаров 7, Петков 11, Д.Иванов 14, Е.Иванов 2, Джурич 9 (Ивков 9, Матушев, С.Иванов 4, Уилямс 22)