Матей Казийски спечели “българското” дерби срещу Виктор Йосифов (снимки)

Матей Казийски спечели “българското” дерби на италианската Суперлига, след като неговият Калцедония (Верона) победи категорично у дома Веро Волей (Монца) с 3:0  (25:20, 25:22, 25:14) в мач от 14-ия кръг.

Матей Казийски игра страхотно цял мач за Верона и стана най-резултатен за домакините с 12 точки (3 аса, 45% ефективност в атака, 20% перфектно и 40% позитивно посрещане), а капитанът на националния отбор Виктор Йосифов също бе на игрището през цялата среща и записа 6 точки (1 блок, 71% ефективност в атака).

Отборът на Калцедония поведе в първата част с 10:6 след атака на иранския национал Мохамадджавад Манавинеджад. Волейболистите на Монца съумяха да намалят до 13:14. Ас на Стефан Бойер и 23:17 за Верона. Матей Казийски донесе успеха на домакините в първия гейм след пайп - 25:20.

Възпитаниците на Никола Гърбич поведоха с 16:12 след единична блокада на Стефан Бойер. Виктор Йосифов и съотборниците му намалиха до 21:22. Никола Гърбич взе прекъсване за Калцедония. Верона спечели и втората част след единичен блок на Емануеле Бирарели - 25:22.

Матей Казийски и съотборниците му поведоха с 11:6 в началото на 3-ата част след единична блокада на Себастиан Соле. Ас на Матей Казийски нпарви 16:9 за Калцедония. Верона спечели третата част след ас с 25:14 и мача с 3:0 гейма.

Така Верона заема 5-ото място с 21 точки (8 победи, 6 загуби), Монца е на 7-ата позиция с 20 точки (7 успеха, 7 поражения).

Следващият двубой за Казийски и съотборниците му е на 30 декември (сряда), от 20:00 часа срещу шампиона Перуджа. Йосифов и Веро Волей излизат срещу Латина.

КАЛЦЕДОНИЯ (ВЕРОНА) - ВЕРО ВОЛЕЙ (МОНЦА) 3:0 (25:20, 25:22, 25:14)