Терорът на Куалярела над вратарите из Серия “А” продължава (видео)

Отборът на Сампдория победи с 2:0 Киево в мач от 18-ия кръг на Серия “А”. Ветеранът в атаката на тима от Генуа - Фабио Куалярела, за пореден път показа, че се намира в отлична форма и изживява втора футбола младост. 35-годишният нападател откри резултата в началото на втората част с технично изпълнение с пета след центриране на Гастон Рамирес. Това бе попадение в осми пореден мач за Фабио, като такова постижение последно бе реализирал Кристиан Виери през вече далечната 2002 година. От началото на сезона пък Куалярела вече има 11 гола на сметката си, с което изостава с едно попадение от Кристиано Роналдо, който е на втората позиция при реализаторите и на два от лидера Кшищоф Пьонтек от Дженоа. Второто попадение в мача дойде в 59-ата минута. Тогава Рамирес засече във вратата центриране на Никола Муру.

С успеха си днес Сампдория записа трета поредна победа и шест последователни срещи без загуба. В класирането тимът от Генуа е на пета позиция с 29 точки - на две от четвъртия Лацио. Киево от своя страна прекъсна серията си от цели шест последователни равенства. “Летящите магаренца” остават на дъното на подреждането с едва пет точки, след като тимът стартира и с наказание от -3 точки. Спасителната зона към момента се намира на девет точки разстояние за Киево.