Виктор Йосифов и Монца с драматична загуба от Тренто

Капитанът на националите Виктор Йосифов и неговият Веро Волей (Монца) претърпяха драматично поражение в италианската Суперлига, след като отстъпиха на Итас Трентино с 2:3 (25:22, 20:25, 25:21, 36:38, 8:15) в мач от 13-ти кръг, изигран в "Канди Арена". Четвъртата част продължи рекордните 57 минути.

Така волейболистите на Фабио Соли заемат шестото място с 20 точки (7 победи, 6 загуби). Опонентите им са на втората позиция с 32 точки (11 успеха, 2 поражения).

Центърът изигра стабилен мач и  се отчете с 9 точки (1 блокада). Най-резултатни бяха Олех Плотницкий (4 аса) и Донован Дзаворонок (1 ас, 3 блокади) с 21 точки. За Тренто Аарон Ръсел приключи с 20 точки (1 блокади), Урош Ковачевич се разписа с 19 точки (3 блокади).

В следващия кръг Йосифов и съотборниците му излизат срещу Калцедония (Верона) и Матей Казийски. Итас гостува на новака Ема Вилас (Сиена).