Гениален гол и разгромна победа зарадваха феновете на Брюж (видео)

Шампионът Брюж показа, че няма лесно да се откаже от защитата на титлата си. "Синьо-черните" изнесоха истинска футболна лекция на Антверп и разгромиха приятната изненада на сезона с 5:1. По този начин Брюж вече е еднолично на второто място, като изостава със 7 точки от лидера Генк.

Денис Емануел даде аванс на домакините в 21-ата минута, а в 40-ата Сийбе Шрийверс покачи на 2:0. Попадението на младия нападател беше истински шедьовър. Той получи извеждащ пас и от въздуха уцели топката по възможно най-добрия начин, прехвърляйки стража на Антверп.

Матс Ритс и отново Емануел довършиха гостите след почивката. Йеле ван дам върна един гол, но в края Ханс Ванакен беше точен от дузпа за най-убедителния успех на Брюж на "Ян Брейдел" през сезона.

В другите мачове вчера водачът Генк не сбърка при гостуването си на Ойпен и се наложи с 2:0, а Зюлте Варегем победи с 3:1 Шарлероа.