Аякс завърши годината с 11 поредни победи (видео)

Душан Тадич продължава да е големият лидер на Аякс от началото на сезона. Сръбският национал се разписа за 8-и път в последните 7 мача, а грандът от Амстердам завърши календарната година със серия от 11 поредни победи в Ередивизие. Днес Аякс се наложи с 3:1 при гостуването си на Утрехт и се доближи на две точки от водача в класирането ПСВ Айндховен, който вчера спечели дербито с АЗ Алкмаар.

Каспер Долберт откри в полза на Аякс в 14-ата минута, а след час игра Тадич сякаш прекърши домакините с точно изпълнена дузпа. Те обаче върнаха едно попадение чрез Ник Венема и направи последните минути интересни. Утрехт създаде няколко разбърквания пред вратата на Андре Онана, но в добавеното време Френки де Йонг завърши отлична контра на "бяло-червените" и оформи крайния резултат.

17-ият кръг донесе ново разочарование за Фейенорд. След сензационната загуба от Фортуна (Ситард) преди седмица, днес тимът от Ротердам стигна само до 2:2 при визитата си на Ден Хаа и е трети в класирането, но на цели 15 точки зад ПСВ.

В другите мачове Де Граафшап и Витес завършиха 2:2, а Емен отстъпи с 0:2 на Вилем II.