Левски Лукойл се разправи с Ямбол

Отборът на Левски Лукойл постигна очаквана победа в двубоя си от XI кръг на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Ямбол със 103:65 (24:20; 28:12; 25:17; 26:16).

Христо Захариев беше най-резултатен за столичани – 22 точки, Никола Маравич добави 19 точки, Миливое Мийович и Патрик Рембърт приключиха съответно с по 12 и 11 точки.

Дарин Иванов вкара 16 точки за гостите, а Станислав Говедаров завърши с 12 точки.

Двубоят бе сравнително равностоен единствено през първата четвърт, след която шампионите от Левски Лукойл имаха само четири точки аванс – 24:20, но след това, възпитаниците на Константин Папазов поеха пълен контрол върху събитията на терена и не оставиха никакви съмнения, че са с класа над съперника.

На почивката Левски Лукойл вече водеше с 20 точки – 52:32, като въпреки солидния аванс, „сините“ не намалиха темпото и продължиха да трупат преднина, която достигна до 38 точки, за крайното 103:65 в тяхна полза.

Левски Лукойл – Ямбол 103:65 (24:20; 28:12; 25:17; 26:16)

Левски Лукойл: Карамфилов 4, К.Иванов 4, Захариев 22, Маравич 19, Робинсън 4 (Великов 8, Д.Иванов 8, Аврамов 2, Николов 5, Кръстанов 4, Рембърт 11, Мийович 12)

Ямбол: Говедаров 12, Петков 6, Д.Иванов 16, Е.Иванов 6, Джурич 4 (Ивков 5, Матушев 7, С.Иванов 2, Георгиев, Стефанов, Дончев 3, Уилямс 4)