Мечкаров с 12 точки, Кан удари Сет и Грозданов

Българинът Мартин Мечкаров и неговият Кан записаха втора победа във френската Лига 1, след като се наложиха над Араго де Сет (Сет) с 3:1 (25:22, 18:25, 25:23, 26:24) в двубой от 12-и кръг.

Бившият играч на Тетевен Волей и Добруджа 07 изигра мача на страхотно ниво и бе втори по резултатност с 12 точки (3 аса, 56% ефективност в атака и 17% перфектно и 28% позитивно посрещане).

Толкова добави и Войчех Ференс (1 блокада). Сърбинът Ирфан Хамзагич бе топреализатор със 17 точки (3 аса, 2 блокади).

За Сет Бранимир Грозданов завърши с 3 точки, като бе на терена само в първия гейм. Украинецът Васил Тупчий бе над всички с 20 точки (4 аса, 3 блокади)

Така Кан заема 12-та позиция в таблицата с 6 точки (2 победи, 9 загуби), Сет слезе на последното, 13-то място с 5 точки

Следващите двубои са съответно на 11 и 12 януари (петък и събота) - срещу Поатие и Монпелие.