Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Алегри: Все още не сме спечелили нищо

Треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри остана доволен от успеха с 1:0 над Рома. Тази победа гарантира на “бианконерите”, че ще бъдат зимен шампион в Серия “А”. Това обаче няма особено значение за наставника, който заяви, че тимът му все още не е спечелил нищо и има още много работа за вършене.

“Вече сме зимен шампион, но всъщност все още не сме спечелили нищо. Нещата се развиват добре, класирахме се за 1/8-финала в Шампионската лига и е хубаво, че имаме сериозен буфер от Наполи на върха в класирането. Днес се получи хубав мач и останахме организирани под напрежение. Робин Олсен направи някои блестящи спасявания, но ние играхме добре. Трябваше още от първата минута да натиснем Рома и да ги поставим под напрежение. Трябваше да направим повече след като поведохме с 1:0, тъй като съперникът изпитваше сериозни трудности. Рома владееше повече топката през второто полувреме, но ние не им дадохме никакви възможности. Бих казал, че това е заслужена победа”, смята Алегри.

Наставникът засипа с комплименти героя в мача Марио Манджукич, който отбеляза единствения гол за неговия тим.

“Той е важен играч за нас, защото комбинира физика и техника. Манджукич е необикновен футболист. Кристиано Роналдо също имаше няколко положения днес, но срещу него бе един фантастичен вратар. Може би ще му дам почивка в следващия мач”, допълни специалистът.