ЧФР Клуж взе дербито с ФКСБ и се откъсна на върха (видео)

Отборът на ЧФР Клуж направи важна крачка към титлата в Лига 1 на Румъния. Тази вечер тимът спечели като гост дербито с ФКСБ и се откъсна на 6 точки пред столичани. Двубоят бе доста напрегнат, като в него бяха показани общо 3 червени картона - два за домакините и един за гостите. Българският халф на ФКСБ Христо Златински не бе в групата за мача.

ЧФР Клуж откри резултата в 28-ата минута с уникален гол на Чиприан Деац в стил “Златан Ибрахимович”. Тогава той с гръб към вратата успя да отиграе топката от воле и да прехвърли вратаря за 0:1.

След това в 72-ата минута ФКСБ остана в намален състав, след като Михай Роман бе изгонен с директен червен картон за нарушение в гръб срещу откъсващ се нападател на съперника. В 82-ата минута и Мурешан от гостите също пое към съблекалните за втори жълт и червен картон.

В добавеното време Паун изработи дузпа за гостите, а Балша също бе изгонен. александру Йоница пък реализира наказателния удар за крайното 0:2.