Саутхамптън диша по-спокойно след победа в Хъдърсфийлд

Отборът на Саутхамптън победи с 3:1 Хъдърсфийлд в мач от 18-ия кръг на Премиър лийг и вече може да гледа по-спокойно към класирането на шампионата. “Светците” взеха преднина от две попадения преди почивката, докато домакините за пореден път демонстрираха незадоволителна игра. Първо в 15-ата минута Пиер Хьойберг изведе Нейтън Редмънд на отлична позиция, който хладнокръвно откри. Малко преди последния съдийски сигнал за първата част гостите получиха право да изпълнят дузпа. Занка Йоргенсен спъна Дани Ингс в наказателното поле и потърпевшият реализира за 2:0.

В средата на втората част Хъдърсфийлд си върна надеждите, че ще се размине с поредна загуба, след като Филип Билинг намали с отличен шут от 25 метра. В следващите минути домакините опитаха да наложат натиск, но действията им бяха без особена идея как да стигнат до попадение. Гостите от своя страна постепенно се успокоиха и скоро стигнаха до трето попадение. Редман намери Майкъл Обафеми и младокът се разписа. До края на мача “светците” дадоха инициативата на съперника, но до ново намаляване на резултата не се стигна.

Така новият наставник на Саутхамптън Ралф Хазенхютъл записа втора поредна победа и тимът от Южна Англия вече диша малко по-спокойно извън зоната на изпадащите. “Светците” са на 16-а позиция с 15 точки. Хъдърсфийлд пък вече записа пета поредна победа и поделя дъното с Фулъм. Двата тима са с по десет точки.