Шалке замаза положението точно за празниците

Последният мач на Шалке 04 за годината върна част от настроението сред запалянковците заради победа с 3:1 като гост на Щутгарт. Успехът е първи за “миньорите” след четири поредни кръга без спечелването на пълния актив точки, заради което тимът беше много близо до изпадащите. Сега вече клубът от Гелзенкирхен е на 4 точки от 16-ата позиция, на която пък е точно Щутгарт.

Шалке е с куп контузени нападатели, заради което днес Доменико Тедеско трябваше да заложи на непознатия за повечето фенове Стивън Скрибски, който беше взет през лятото от Унион (Берлин). Той вкара първия гол още в 10-ата минута.

В самото начало на втората част Николас Гонсалес от състава на швабите уцели гредата и така изравняването се размина.

Гостите удвоиха аванса си в 70-ата минута, когато Марио Гомес имаше нещастието да отклони топката в собствената си мрежа.

Все пак седем минути по-късно Гонсалес намали на 1:2 и домакините отново имаха шанс.

Надеждите им обаче изтраяха само две минути, защото дебютиращият в Бундеслигата Ахмед Кутуджу заби трето попадение за Шалке след асистенция на Скрибски. Тедеско привика 18-годишния Кутуджу в първия тим, след като той има 11 попадения в 11 срещи за юношеския тим на “миньорите”. Турският младок веднага се възползва от шанса си и реализира само няколко минути слевд влизането си в игра.

Щутгарт вече е отборът с най-много загуби - 11, като под него в класирането са само Хановер 96 и Нюрнберг.