Рангелов отбеляза, Енерги би Ханза на Павел Дочев

Българският нападател Димитър Рангелов се разписа при победата на Енерги Котбус с 2:0 над домакина Ханза Рощок в мач от 20-ия кръг на германската трета футболна лига. Рангелов, който започна като титуляр, оформи успеха в 63-ата минута с третия си гол за сезона. Седем минути по-късно българинът беше заменен от Кевин Шайдхауер.

Преди това домакините, които са водени от българския старши треньор Павел Дочев, пропуснаха отличен шанс да поведат в 23-ата минута, когато Себио Суку не успя да вкара дузпа. В последствие в 36-ата минута бившият германски национал Ларс Бендер направи 1:0 за гостите от Котбус. Енерги прекъсна серия от пет мача без победа и 23 точки заема 14-ото място във временното класиране. Ханза пък записа пети последователен мач без успех, три от които като домакин, а с 27 точки са осми в подреждането.