Фейенорд продължава на четвъртфиналите за купата на Холандия

Носителят на трофея от миналия сезон Фейенорд се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на Холандия. Отборът от Ротердам победи трудно с 1:0 у дома състава на Утрехт, а голът на победата реализира националът Тони Вилхена в 27-ата минута.

Фейенорд, който е 13-кратен победител в надпреварата за националната купа в Холандия, разчита на ветерана Робин ван Перси, играл 82 минути в двубоя с Утрехт.

В друга среща от осминафиналите Витес победи с 2:1 като гост третодивизионния Козакен Бойс.

За следващата фаза в турнира се класираха още Аякс, Хееренвеен, АЗ Алкмаар, Твенте, Вилем II и Фортуна Ситард.