Везенков с 4 точки при разгромна победа на Олимпиакос в Евролигата

Олимпиакос победи гостуващия Гран Канария (Испания) с 98:77 в среща от 14-ия кръг на редовния сезон на Евролигата. Гръцкият тим записа девети успех от началото на сезона и шести в последните си седем двубоя. Българският национал Александър Везенков игра 8.30 минути за Олимпиакос и се отличи с 4 точки, 6 борби, 1 асистенция и 1 чадър. Василис Спанулис реализира 21 точки за победителите, които завършиха мача с рекордните за клуба 29 асистенции. Йоргос Принтезис записа 16 точки. Сим-Сандър Вене беше най-резултатен за Гран Канария с 15 точки.

Лидерът в класирането Фенербахче записа 13-а победа, след като спечели като гост на Будучност (Черна гора) с 89:65. Ян Весели беше лидер за турския гранд с 19 точки и 9 борби, 17 точки вкара Жофри Ловерн. Фенербахче записа десети пореден успех в Евролигата. За Будучност се отличи Ърл Кларк с 15 точки.

ЦСКА (Москва) постигна 11-и успех, след като надделя над гостуващия Анадолу Ефес със 102:84. За победителите Уил Клибърн записа "дабъл-дабъл" - 24 точки и 11 борби. Нандо Де Коло добави 21 точки и 6 асистенции, а Отело Хънтър се отчете с 13 точки и 5 борби. Родриг Бобоа беше най-резултатен за Анадолу Ефес с 24 точки.

В В испанското дерби Барселона победи Баскония със 77:70 след силната игра в последните 10 минути на двубоя.

В класирането води Фенербахче (Турция) с 13 победи и 1 загуба, пред Реал Мадрид с 11-2, ЦСКА Москва с 11-3, Анадолу Ефес (Турция) с 9-5, Олимпиакос с 9-5 и други.