Майнц - Айнтрахт се превърна в битка между двама нападатели

Носителят на Купата на Германия Айнтрахт (Франкфурт) пропусна шанса да влезе в топ 4, тъй като стигна само до 2:2 при гостуването си на Майнц 05 в мач от предпоследния есенен кръг на германския елит. При евентуална тимът победа щеше да измести РБ (Лайпциг) от четвъртата позиция.

Всичките попадения паднаха още през първото полувреме и бяха реализирани от двама футболисти. Робин Куайсон даде преднина на домакините в 10-ата минута с мощен шут под гредата. В 31-вата Айнтрайт изравни чрез Лука Йович, който завърши контраатака и се възползва от подаване на Филп Костич. Куайсон обаче пак възстанови аванса на Майнц и то само пет минути по-късно. И този път Йович отговори с гол - за 2:2 в 45-ата минута.

С двете си попадения тази вечер сръбският нападател на “орлите” от Франкфурт събра 12 и се изравни с Пако Алкасер на върха на голмайсторската листа.

За съжаление на всички обаче след почивката атрактивната игра от първата част изчезна и последният съдийси сигнал прозвуча при 2:2.

В събота Айнтрахт приема Байерн (Мюнхен).

Майнц 05 е 11-и в класирането и през уикенда ще гостува на Хофенхайм.