Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Тотнъм спечели сблъсъка с Арсенал и ще играе на 1/2-финал за Купата на Лигата

Отборът на Тотнъм си тръгна от “Емиратс Стейдиъм” с победа с 2:0 над Арсенал в дербито на Северен Лондон и така се класира на 1/2-финал за Купата на Лигата. Попаденията отбелязаха Хюн-Мин Сон (20) и Деле Али (59).
“Артилеристите” излязоха със силен състав, като мениджърът Унай Емери беше извършил леки промени спрямо 11-те при загубата от Саутхамптън с 2:3 в неделя. Петер Чех се завърна на вратата, Ашли Мейтлънд-Найлс застана на десния бек, а Сократис беше в центъра на отбраната. Аарън Рамзи също получи шанс за изява.
Тотнъм излезе без звездата си Хари Кейн, като на върха на атаката беше Хюн-Мин Сон. Другите три промени в състава на Маурисио Почетино бяха на вратата, където застана Пауло Газанига, доведен в Тотнъм от българския мениджър Лъчезар Танев, и средата на терена, където Хари Уинкс замени Оливър Скип, а Ерик Ламела отстъпи мястото си на Кристиан Ериксен. Първото по-сериозно положение за Тотнъм доведе и до техен гол. В 20-ата минута Деле Али с прекрасно подаване намери Сон, който се откъсна от съперниковата защита и със силен удар прати топката в мрежата на домакините. В 30-ата "шпорите" можеха да удвоят аванса си след добра контраатака, но шутът на Муса Сисоко прелетя високо над вратата. В 43-ата минута воле на Рамзи беше избито от Газанига, след което топката срещна гредата, но отказа да влезе във вратата. В 59-ата минута влезлият секунди по-рано от резервната скамейка Хари Кейн подаде към връхлитащия Деле Али, който прехвърли Чех за 2:0. Две минути след това Арсенал отговори с удар в гредата, дело на появилия се малко по-рано Александре Лаказет. В 73-ата фен на домакините уцели Деле Али с бутилка с вода. В 83-ата минута Ериксен стреля мощно от границата на наказателното поле, но Чех изби топката в корнер. До края "топчиите" с нищо не успяха да предотвратят загубата и така отпаднаха от турнира.
Арсенал - Тотнъм 0:2