Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Аустрия преби от бой Рапид в дербито на Виена

Аустрия (Виена) записа разгромна победа с 6:1 над големия враг Рапид (Виена) в дербито на австрийската Бундеслига. Очакваният оспорван сблъсък не се получи и домакините на “Женерали Арена” буквално направиха за смях своя съперник.

Двубоят бе равностоен само до средата на първото полувреме. Домакините поведоха с гол на Шойсингайер в 22-ата минута, а гостите изравниха чрез Потцман в 29-ата.

След това започна лекцията на Аустрия. В 35-ата минута Йегин отново изведе тима си напред, а само минута по-късно Моншейн добави още едно попадение. В 41-ата минута и Клайн записа името си сред голмайсторите, а през втората част крайното 6:1 бе оформено след автогол на Барац в 57-ата и гол на Тургеман в 78-ата минута.

Въпреки убедителната победа Аустрия се намира едва на 5-ото място в класирането с 27 точки. Рапид пък е на 8-ото място с 20 точки. Водач е РБ Залцбург с 48 точки.