Холандия тресна Румъния и грабна бронза на Европейското по хандбал

Холандия победи Румъния с 24:20 (15:8) и спечели бронзовите медали на Европейското първенство по хандбал за жени. Така "лалетата" спечелиха отличие на втори пореден континентален шампионат след среброто преди две години в Швеция. След равностойно начало холандките направиха серия от четири безответни гола и поведоха със 7:3 в 17-ата минута, след което те продължиха да контролират събитията на полето.

Момичетата на Хеле Томсен предрешиха до голяма степен мача още в средата на второто полувреме, когато дръпнаха с 21:13. Еставана Полман беше рай-резултатна за успеха със 7 попадения. Валентина Андрян-Елисей се разписа 6 пъти за Румъния, който не успя да стигне до бронза за втори път след 2010 година. Финалът между олимпийския първенец Русия и световния шампион Франция е по-късно днес в Париж.