Шампионът Бъки ще зимува като лидер в класирането

Защитаващият титлата си Бъки разгроми последния в класирането Ники спорт с 40:21 (17:5) и завърши на върха след есенния дял от женското хандбално първенство. Двубоят се игра в Габрово, а шампионките събраха 12 точки след седем изиграни кръга. Етър'64 остана на втора позиция с 11 точки, след като спечели гостуването си на Шумен'98 с 24:19 (11:12).

Великотърновки направиха много силен мач, особено в защита, като с отлични изяви вратарката Денислава Николова отчая домакините. Първото полувреме беше много оспорвано и вървеше гол за гол, но домакините все пак се оттеглиха с аванс от 12:11. Гостенките започнаха по-добре втората част и между 36-ата и 42-ата минута успяха да изградят аванс от четири гола при 18:14, а след това до края контролираха двубоя.

Успехът не Етър е още по-впечатляващ с оглед и на факта, че "виолетовите" на 8 пъти бяха с човек по-малко на полето заради наказания. Данислава Петрова завърши с 8 гола за победителките, а Кристина Караманлиева добави 5 попадения. Кръстина Касабова беше лидерка на Шумен с 11 попадения, а румънската звезда на домакините Юлияна Таче вкара едва 3 гола, като поне половин дузина пъти не успя да преодолее Десислава Николова, останала очи в очи с нея.

В последния мач от кръга Свиленград разгроми Поморие с 35:20 (21:8) и с 9 точки излезе на трето място, на точка пред Шумен. Първенството си подновява на 19 януари.