Евгени Белов спечели интервалния старт на 15 км от СК в Давос

Руснакът Евгени Белов спечели интервалния старт на 15 километра свободен стил от Световната купа по ски-бягане в швейцарския зимен център Давос.

Белов финишира за 35:52.5 минути и записа първия успех в кариерата си за Световната купа.
На 0.9 секунди втори остана Морис Манифика (Франция), а трети на 4.5 секунди завърши Мартин Йонсруд Сундби (Норвегия).
Белов е сред групата руски спортисти, които успешно обжалваха доживотното си наказание пред Спортния арбитражен съд (КАС) за нарушаване на антидопинговите правила по време на олимпийските игри в Сочи 2014.

Двама българи участваха в състезанието. Веселин Цинзов е 78-и с 38:53.4 минути, а Мартин Пенчев - 98-и с 42:21.1 минути.

В генералното класиране за Световната купа води Александър Болшунов от Русия с 367 точки, който не участва в днешното състезание. В класирането следват норвежците Шур Рьоте с 329 и Емил Иверсен с 328 точки.

Състезателите по ски-бягане имат две седмици почивка до 29 декември, когато започва надпреварата "Тур дьо Ски".