Радост за Реймс в единствения мач, който “жълтите жилетки” не спряха

Отборът на Реймс победи с 2:1 Страсбург в единствения мач днес от 18-ия кръг на Лига 1. Останалите четири срещи от програмата бяха отложени за по-късна дата поради съображения за сигурност от протестите на “жълтите жилетки” из Франция. За утре са предвидени още два мача - Ним - Лил и Лион Монако. Срещата пък започна с минута мълчание в памет на жертвите на терористичния атентат в Страсбург.

Домакините откриха резултата още в шестата минута. Тогава Муса Думбия се възползва от една отбита топка от защитата и с полуволе прати кълбото зад Матс Селс. До края на първата част Реймс можеше да удвои преднината си, но няколко пропуска предотвратиха ново попадение. В началото на втората част обаче гостите изравниха. Адриен Томасон се озова на правилното място при една избита топка от вратаря на домакините и прати кълбото зад вратата.

Последва сериозен натиск на Реймс, който даде резултат в крайна сметка в 66-ата минута. Тогава Матийо Кафаро бе точен от пряк свободен удар от близо 30 метра, който изненада стража на гостите. До края на мача домакините продължиха да налагат натиск, който можеше да донесе нов гол, но това не стана. Така или иначе успехът в мача бе за Реймс.

В класирането домакините изпревариха днешния си съперник с две точки. Реймс е осми с 25, докато Страсбург остава с 23 на девета позиция.