Икарди върна Интер към победите

Капитанът на Интер Мауро Икарди отново се превърна в герой за "нерадзурите". Деветката на миланския гранд донесе победата с 1:0 над Удинезе в мач от 16-ия кръг на Серия "А". Той много майсторски реализира отсъдената с помощта на ВАР дузпа в 76-ата минута. Така играчите на Лучано Спалети се върнаха към победите, след като последните три мача завършиха 2:2 в гостуването на Рома, отстъпиха с 0:1 от Ювентус, а през седмицата след равенство 1:1 с ПСВ Айндховен отпаднаха от Шампионската лига.

18-кратните шампиони на Италия бяха по-добрият състав на терена, като накрая заслужено празнуваха. Успехът е 10-и в Серия "А" през тази кампания, като грандът остана на трето място с актив от 32 точки. Деветото поражение остави "фриуланите" на 17-то място с 13 точки.

Наставникът на Интер Лучано Спалети направи няколко промени в състава си от мача с Тотнъм. На пейката остана неубедителният Иван Перишич, който бе заменен от Балде Кейта. Антонио Кандрева отново попадна сред резервите, а на негово място играеше Жоао Марио. В защита пред Самир Ханданович действаха Шиме Вършалко, който замени Данило Д'Амброзио, Стефан де Фрай, Милан Шкриняр и Квадво Асамоа, Борха Валеро си партнираше с Марсело Брозович в средата на терена, а Балде Кейта, Жоао Марио и Матео Политано помагаха на голаджията в предни позиции Мауро Икарди.

Новият силен човек в Интер Пепе Марота беше за първи път на "Меаца", след като стана шеф в клуба. Той заяви, че "нерадзурите" в момента са много по-напред от състоянието на Ювентус през 2010 година.
В 8-ата минута изстрел на Жоао Марио не намери очертанията на вратата зад Мусо. Десет минути по-късно Стефан де Фрай засече с глава центриране от десния фланг, но топката попадна право в ръцете на стража на Удинезе. В 21-ата минута Жоао Марио отново застраши вратата на Мусо, но ударът му прелетя в аут. По-добрите действия на футболистите на Лучано Спалети продължиха и в следващите минути. Борха Валеро получи добро подаване от Мауро Икарди пред наказателното поле, но не успя да насочи удара си в очертанията на вратата.

След половин час от началото на двубоя нов удар на Марсело Брозович отново принуди Мусо да се намесва. В 35-ата минута Квадво Асамо напредна по левия фланг, след което центрира в наказателното поле, а там Борха Валеро от добра позиция не успя да отбележи. В 42-ата минута дойде най-добрата ситуация за Интер в мача. Балде Кейта бе намерен на границата на наказателното поле, а там сенегалецът отправи истински снаряд, който Мусо изби доста мъки в напречната греда, а оттам в ъглов удар.

В 51-ата минута Удинезе бе много близо до това да шокира домакините. Фофана проби по дясното крило, след което пусна центриране по земя към свободния Роландо Мандрагора, но бившият футболист на Ювентус стреля над вратата. Миг по-късно Фофана стреля покрай левия страничен стълб на вратата зад Самир Ханданович.

Спалети пусна веднага Лаутаро Мартинес на мястото на Валеро, а домакините станаха още по-активни. В 66-ата минута Кейта центрира, а Икарди пропусна от малкото наказателно поле. Перишич смени Кейта, а домакините натиснаха. След центриране в 74-ата минута Фофана игра с ръка, но това остана незабелязано от рефера. Абисо беше викнат от колегите си да гледа видео повторение, а след него, посочи правилно бялата точка. Зад топката застана Икарди, който копна топката и даде аванс на Интер. Голът беше негов девети за сезона в калчото и общо 13-и, като е вкарал девет попадения в последните си осем мача, когато стартира от първата минута за "черно-сините" в Серия "А". Аржентинецът вече има 120 гола от 201 мача за Интер, като в 88-ата минута се разписа и с глава, но попадението му беше отменено поради засада. Той пропусна и в даденото продължение да вкара втори гол, но това не се оказа фатално, тъй като Интер стигна до трите точки. До януари интеристите гостуват на Киево, приемат Наполи и гостуват на Емполи. Удинезе имат поредица от мачове срещу съперници, които не са от водещите състави, в които ще се опитат да вземат точки в битката за спасение.

ИНТЕР - УДИНЕЗЕ 1:0
1:0 Икарди (76-д)