Марио Гомес подчини Херта за 12 минути

Тимът на Щутгарт направи обрат срещу Херта (Берлин) и надделя над столичани с 2:1 като домакин в мач от 15-ия кръг на германската Бундеслига. В 38-ата минута Максимилиан Мителщет изведе Херта напред с удар отблизко разстояние, но през втората част Марио Гомес се превърна в герой за домакините и донесе победата на родния си тим. 33-годишният нападател първо изравни за 1:1 в 64-ата минута, а в 76-ата отново изпрати топката във вратата на гостите.
Гомес първо показа хищническия си инстинкт във вратарското поле при първото си попадение, а 12 минути по-късно порази целта с майсторски удар с глава след контраатака на домакините.
За Щутгарт това бе четвърта победа за сезона в Бундеслигата и отборът се изкачи на 15-а позиция в класирането с 14 точки. Херта пък е на седмо място с 23 точки. Лидер е Борусия (Дортмунд) с 36 (и мач по-малко към момента), пред Байерн (Мюнхен) и Борусия (Мьонхенгладбах), които са с по 30 точки.