Норвегия смаза Швеция и завърши 5-а на Европейското във Франция

Световният хандбален вицешампион за жени Норвегия завърши на 5-о място на Европейското първенство във Франция. Норвежките буквално смазаха Швеция с 38:29 (22:14) в спора за 5/6-о място на шампионата на Стария континент, игран този следобед пред над 8500 зрители в зала "Акор Хотелс Арена" (б.р. бившата зала "Берси").

Така Норвегия, която е европейски шампион от 2016 година, трябваше да се задоволи с 5-о място в крайното класиране, след като тръгна много лошо в първенството с две загуби от Германия и Румъния. Хандбалистките на "тре кронор" остават 6-и, което е най-доброто им класиране от 2014-а насам, когато спечелиха бронзовите медали.

След равностойното начало великолепната серия от 7:0 в полза на Норвегия между 16-а и 22-а минута на първото полувреме реши изхода на мача. Норвежките наказаха грешките на съседките си от Швеция и на почивката се оттеглиха с аванс от 22:14. През втората част момичетата на треньора Трорир Хергайрсон играха спокойно и без проблеми спечелиха с крайното 38:29.

Най-резултатна за Норвегия отново бе Вероника Кристиансен с 6 гола, а Лин Йорум Суланд добави още 5 попадения. За шведките Анна Лагеркуист завърши със 7 гола.