Сестри Стоеви стартираха със загуба от световните шампионки на финалния “Мастърс”

Европейските шампионки по бадминтон на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева допуснаха загуба в първия си мач от група "В" на финала на Световните серии в Гуанчжоу (Китай) с награден фонд 1.5 милиона долара.

Българките отстъпиха пред световните шампионки Маю Мацумото и Вакана Нагахара (Япония) с 10:21, 16:21 за 36 минути.

Японките доминираха в първия гейм, в който поведоха още от началото и до края нямаха проблеми.

Във втората част играта беше равностойна. Българките водеха до почивката - 11:9, след което съперничките им направиха обрат - 13:11 след четири поредни точки. Играта продължи оспорвано до 15:15, но световните шампионки постигнаха серия от 6:1 и затвориха мача.

В другата среща от групата по-късно днес ще играят Йонколфан Кититаракул и Равинда Прайонгай (Тайланд) и Со Хе Ли и Сън Чан Шин (Република Корея).

Във втория си мач от групата утре Стефани и Габриела Стоеви излизат срещу Йонколфан Кититаракул и Равинда Прайонгай (Тайланд).