Бенковски (Бяла) открадна точка у дома от Хитрино

Бенковски (Бяла) открадна точка у дома от Хитрино в среща от ХV кръг на Трета лига - Североизточна аматьорска футболна група. Срещата се игра на градския стадион "Георги Бенковски" и беше наблюдавана от малобройна публика - 100 зрители, една трета от които от Хитрино.

Домакините поведоха с ранен гол още в 4-ата минута, реализиран от Илия Ковачганев от воле от близо 20-25 метра. Това като че ли посмути гостите от Хитрино, които отговориха на удара с удар. Заредиха се атака след атака пред вратата на Александър Ангелов, някои от които спирани с доста непозволени средства и по-груби фаулове. Реферът Калоян Цветков от Варна се опита да въдвори ред на футболния терен, но спортистите на Бенковски особено след изравняването от Ивелин Василев го поуплашиха с няколко групови протести. Стигна се дотам капитанът на тима от Бяла Димитър Брашнаров да заплашва главния съдия, а той се задоволи само да му покаже жълтия цвят на картона. Няколко минути след това в групов протест състезатели на домакините побутаха рефера от Варна няколко метра, а той не можа да намери сили и накаже провинилите се състезатели.

Въпреки това обаче мачът продължи, но вече с различен критерий при отсъждането на нарушенията. А това го направи уж елитен рефер от съдийската колегия от Варна. За разкарване на топка голмайсторът на Хитрино Ивелин Василев беше наказан с жълт картон, а за същото нарушение състезатели на Бенковски не бяха наказани. За нарушения в игрова обстановка жълти картони получиха Евгени Стоянов, Йордан Йорданов и Орхан Осман от Хитрино, а за подобни нарушения на състезателите на домакините не последва наказание. Никой от състезателите на двата отбора нямаше претенции към асистент реферите, въпреки че единият беше от Русе.

Такова слабо съдийство през есенният дял от първенството в срещи на Хитрино не е имало, казаха след срещата любители на футболната игра от Хитрино, пропътували далечното разстояние до град Бяла. А недоволни бяха не само ръководството на Хитрино, но и от Бяла.През второто полувреме играта предимно се водеше в половината на домакините, но гол и така не падна. Вратарят Александър Ангелов се превърна в герой на мача, спасил не една и две критични ситуации след шутовете на Ивелин Василев, Максим Недев, Васил Марков и Евгени Стоянов. Свои шансове имаха и футболистите на Бенковски, но в нападение те разчитаха единствено на Илия Ковачганев и капитана Димитър Брашнаров, които бяха опазени от защитата на Хитрино.

В края на мача кой от двата отбора беше по-доволен от спечелената точка така не стана ясно, но гостите бяха много ядосани. Въпреки това обаче те останаха на върха в класирането след лидера Суворово и Спартак 1918 (Варна). За "Бенковски (Бяла) равенството беше поредно 4-о за есенния дял, което им отреди 11-о място пред аутсайдерите Устрем (Дончево) и Волов (Шумен).